Szkoły srednie
Aktualności z życia szkoły


Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 11
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Noblistów Polskich w Stargardzie
na rok szkolny 2019/2020.

Zobacz więcej ...

BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-2

Bal Karnawałowy to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków zabawa, która odbyła się w naszej szkole 12 lutego 2019roku. Klasy I i II zaprosiły gościnne zerówkę, która bawiła się razem z nami. Konkurs na najlepsze stroje wygrali: lekarz, Michael Jackson i Pani nauczycielka. Byli jedyni i niepowtarzalni w swoim rodzaju. Bal dostarczył nam wiele radości i miłych przeżyć, dzięki wspaniałej muzyce, miłej atmosferze i kilku niespodzianek.ZDOLNI UCZNIOWIE SP 11

Coroczną tradycją naszej szkoły stały się koncerty "MAM TALENT", na których swoje umiejętności prezentują uczniowie naszej szkoły. W tym roku oprócz uczniów z klas III gimnazjum zaprezentowali się uczniowie z kl. 4a, 4b, 4c, 6a, 7a oraz 8a, bowiem od września 2017r. staliśmy się Szkołą Podstawową nr 11. Również podczas tegorocznego koncertu przekonaliśmy się, jak bardzo nasi uczniowie są utalentowani. Każdy znalazł coś dla siebie. Były tańce, śpiewy, utwory fortepianowe, utwór na flet poprzeczny, gitarę.
Pierwszy koncert odbył się 16 stycznia przed zebraniami z rodzicami. Za tydzień - 23 stycznia młodzi artyści zaprezentowali się przed uczniami ze wszystkich klas. Koncert prowadzili: Julia Ciszonek oraz Patryk Lis. - zobacz więcej ...


Alina Kopera

UDZIAŁ MŁODZIEŻY Z NASZEJ SZKOŁY W 27 FINALE WOŚP

27 Finał WOŚP za nami. W tym roku wolontariusze zbierali datki na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. W Stargardzie jak co roku Wielki Finał WOŚP miał miejsce na Rynku Staromiejskim, gdzie odbywały się koncerty i aukcje charytatywne. Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w licytacjach a nasza grupa wokalna swoim występem miała zaszczyt uświetnić moment kulminacyjny całego wydarzenia - "światełko do nieba". Pomimo tak dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku i które już zawsze będą kłaść się cieniem na wspaniałej inicjatywie pomagania tym, którzy najbardziej tego potrzebują jesteśmy dumni z naszej utalentowanej młodzieży.


Alina Kopera

JASEŁKA W PRZEDEDNIU ŚWIĄT

W ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie wzięli udział w jasełkach przygotowanych przez szkolne koło teatralne z towarzyszeniem szkolnego chóru. Po raz kolejny przypomniana została historia narodzenia Pana Jezusa. Aplauz wzbudziła kara dla złego Heroda, wiele czułości - najmniejszy aniołek. Każdy aktor jednak odegrał swoją rolę z niemałym zaangażowaniem i wielkim talentem. Do tego można było razem pośpiewać najpiękniejsze kolędy: te znane i te mniej znane. Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne, do których i organizatorzy oraz wykonawcy przedstawienia się z całego serca dołączają.


Więcej zdjęć z "JASEŁEK" znajdziesz - zobacz więcej ...

Joanna Stefańska

WEEKEND Z KULTURĄ

Za nami kolejny wyczekany i upragniony wieczór przepełniony muzyką. 16 grudnia pani Alina Kopera zabrała nas po raz drugi w tym roku szkolnym do Opery na Zamku w Szczecinie. Mieliśmy niesamowitą przyjemność poznać kobietę, która od 1875 roku rozpala emocje widzów. Kobietę silną, pełną pasji, która sama o sobie mówi, że Wolna się urodziła i wolna umrze. CARMEN to opera w 4 aktach, francuskiego kompozytora Georgesa Bizeta. W pierwowzorze, którym jest libretto Henri Meilhaca i Ludovica Halévyego, Carmen jest cyganką pracującą w fabryce cygar, która wiąże się z sierżantem Don José, a później zakochuje w torreadorze Escamillo. Jednakże specjalnie dla nas, jako współczesnych widzów, cały spektakl został zaktualizowany przez Ewelinę Pietrowiak (reżyser). Nadal głównymi wątkami były relacje międzyludzkie, granice wolności i decydowania o sobie (zwłaszcza kobiet) oraz problemy imigrantów, ale mocno osadzone w dzisiejszych realiach. Carmen pracuje w dużej firmie, Don José nadal jest żołnierzem, a Escamillo pojawia się jako bohater, ale nie korridy, lecz znanego klubu piłkarskiego. Piłkarzowi towarzyszą wierni kibice ubrani w koszulki i szaliki klubowe, którzy śpiewają na jego cześć, czasem wspomagając się... wuwuzelą!
Nawet Ci, których noga nigdy nie stanęła w operze i drżą na samą myśl o takiej torturze, słyszeli o Carmen i potrafią ryknąć w wannie marsz torreadora - tak sławę i doskonałość dzieła Bizeta podsumował krytyk muzyczny i znawca opery Piotr Kamiński. Dodatkowej świetności temu magicznemu wieczorowi zdecydowanie dodawał niesamowity głos, jakim dysponuje polska mezzosopranistka Gosha Kowalinska. Artystka w jednym z wywiadów, poproszona o wymienienie ulubionego fragmentu z tekstu Carmen, podaje cytat: myślę, myślenie nie jest zabronione!. Słowa te stanowią piękne podsumowanie, a wręcz kwintesencję całego cyklu spotkań ze sztuką - uwrażliwiać i prowokować naszych uczniów do myślenia.
Na następny WEEKEND Z KULTURĄ zapraszamy w marcu, a czeka na nas Hrabina Marica.


Ania Szczepaniak

ŚWIĄTECZNY WYSTĘP KLASY 1 DS

Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych i najbardziej urokliwych świąt w całym roku kalendarzowym. Bez względu na narodowość święta urzekają niezwykłą atmosferą. Kojąco oddziałują na nas zarówno oświetlona lampkami choinka jak i dobiegające zewsząd kolędy. Magii tego okresu ulegają wszyscy.
Uczniowie klasy 1ds wyczarowali magiczny klimat podczas swojego świątecznego występu artystycznego. Razem ze swoimi Rodzicami podzielili się radością bycia blisko z innymi.JARMARK ŚWIĄTECZNY "POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ"

Już tradycją w naszym mieście stał się organizowany każdego roku w grudniu Jarmark Świąteczny "Pod Szczęśliwą Gwiazdą" pod patronatem Pana Prezydenta Rafała Zająca. 8 grudnia - w sobotę przyciągnął na plac przed Ratuszem wielu stargardzian. Na scenie kolędy śpiewały: dzieci, młodzież i chóry. Prezentowali się również instrumentaliści oraz zespoły taneczne. Nasz szkolny chór zaśpiewał kilka kolęd i pastorałkę. Serdecznie dziękuję członkom chóru za udział w sobotnim koncercie.


Alina Kopera

ŚWIĘTO SZKOŁY

10 grudnia, czyli w dniu wręczania Nagród Nobla obchodziliśmy Święto Patronów Szkoły. To szczególny dzień, w którym szukamy wśród polskich noblistów wzorów, autorytetów. W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na postać Wisławy Szymborskiej, która nagrodę odebrała w 1996 r. Komitet Noblowski w uzasadnieniu przyznania poetce nagrody napisał: "Za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości". Uczniowie klas: III D, III SM, V A oraz szkolny chór przygotowali spotkanie z Wisławą Szymborską w poezji i w piosence.


Ewa Boguszewska-Kukuć

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE DLA STARGARDZKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW I RENCISTÓW

W dniu 28 listopada na zaproszenie przewodniczącej Związku Emerytów i Rencistów w Stargardzie Pani Wandy Wysockiej nasz chór zaprezentował się po raz kolejny w tym miesiącu w koncercie pieśni patriotycznych. Spotkanie członków związku oraz zaproszonych gości odbyło się w Domu Kultury Kolejarza, gdzie miejsce miała uroczystość obchódów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Alina Kopera

WYJAZD DO TEATRU W SCHWEDT

23.11. 2018r. uczniowie z klas 3b i 3j naszej szkoły pojechali na przedstawienie teatralne wystawiane obecnie w teatrze w Schwedt, zatytułowane "Zaczarowani bracia". Sztuka opowiada historię dwóch braci, zaczarowanych przez złą czarownicę w drzewa. Na ratunek przemienionym braciom wyruszyła ich matka, a następnie najmłodszy brat. Baśń ma oczywiście dobre zakończenie, i wszyscy zdrowi i szczęśliwi wracają do domu. Cała historia została bardzo ciekawie opowiedziana. Autorzy spektaklu zaplanowali liczne efekty specjalne, które wywołały entuzjastyczne reakcje wśród publiczności. Realizatorzy przedstawienia zadbali również o udział polskich aktorów, którzy zapewnili komentarz dla polskich uczestników przedstawienia. Z teatru wychodziliśmy więc z bardzo pozytywnymi wrażeniami, czekając już na następne wydarzenie w tym teatrze, na które mamy nadzieję również się wybrać.
Po przedstawieniu tradycyjnie skierowaliśmy swoje kroki do pobliskiego centrum handlowego, które o tej porze przybiera już piękny wystrój świąteczny. Tradycja Weihnachtsmarkt jest u naszych zachodnich sąsiadów bardzo długa i głęboko zakorzeniona. Przechodząc wzdłuż licznych straganów mogliśmy się zapoznać, a także zakupić wiele różnorakich ozdób i towarów charakterystycznych dla bożonarodzeniowej tradycji Niemiec. Nasi uczniowie mieli zatem okazję zetknąć się zarówno z językiem, jak i z kulturą, także tą kulinarną, naszych sąsiadów.

Dorota Adamczyk

BAL JESIENI

21 listopada najmłodsze klasy świętowały na Balu Jesieni. Na sali panowała fantastyczna atmosfera, a wyśmienita, radosna i taneczna zabawa wciągnęła wszystkich. Wszyscy zachowali się na medal.STARGARD DLA NIEPODLEGŁEJ - UDZIAŁ NASZEGO CHÓRU W STARGARDZKICH KONCERTACH

W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Stargardzie odbyły się koncerty. Pierwszy miał miejsce w sobotę - 10 listopada o godz. 17 w Kolegiacie NMP Królowej Świata. W koncercie wzięli udział: Zespół LUMEN z Poznania wraz z p. Małkwiczem - kompozytorem, aranżerem, dyrygentem , stargardzkie chóry, w tym chór z naszej szkoły oraz orkiestra młodzieżowa I i II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie. Piękny, niezapomniany koncert na zawsze pozostanie zarówno w sercach wykonawców jak i słuchaczy, tłumnie przybyłych do stargardzkiej katedry. W repertuarze znalazły się zarówno pieśni patriotyczne min. "Rota", "Marsz I Brygady", "Marsz, marsz Polonia", "Ojczyzno ma", "Czerwone maki na Monte Cassino" jak i pieśni sakralne np. "Hymn do NMP", "Okaż mi Boże miłosierdzie swoje", "Chrystus Królem", "My chcemy Boga", "O miłosierdziu Bożym będę śpiewać na wieki" i inne.
W niedzielę, 11 listopada na scenie Teatru Letniego w Parku Chrobrego nasz chór chwilę po godz. 15 otworzył "narodowe śpiewanie" - koncert pieśni patriotycznych. Zaśpiewaliśmy pieśni: "Marsz, marsz Polonia", "Rotę", "Marsz I Brygady", "Wojenko, wojenko", "Rozkwitały pąki białych róż", "Szarą piechotę", "O mój rozmarynie" i "Żeby Polska, była Polską".


Alina Kopera

ŚWIĘCI DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie szkolnego koła teatralnego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przygotowali przedstawienie dla uczniów kl. IV -VI - inne od wszystkich, bo pokazujące, że świętość i patriotyzm często idą ze sobą w parze. Św. Wojciech, Św. Królowa Jadwiga, św. Rafał Kalinowski, św. Urszula Ledóchowska i Sł. Boży Kardynał August Hlond poprowadzili widzów przez historie swojego życia, dając przykład współczesnym młodym ludziom i przekonując, że warto żyć wartościami, a dla najważniejszych - czasami nawet powinno się oddać życie.


Joanna Stefańska

Wykonanie strony: ©2005r. Prowadzenie strony: Admin Wszelkie prawa zastrzeżone - Dyrektor» do góry