Szkoły srednie
Archiwum w roku szkolnym 2018 / 2019

KONKURSY WELTSPRACHEN JUGEND I WELTSPRACHEN KINDER W SP11

W dniu 30.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego -WELTSPRACHEN. Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo SYNAPSA, a koordynatorami konkursu są nauczyciele języka niemieckiego. Weltsprachen Jugend adresowany jest do gimnazjalistów, natomiast Weltsprachen Kinder do uczniów szkoły podstawowej. Do konkursu WELTSPRACHEN przystąpiło w sesji jesiennej łącznie 39 uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym odbędą się jeszcze dwa konkursy z cyklu WELTSPRACHEN, w sesji zimowej i wiosennej. W poprzednich latach nasi uczniowie uzyskiwali bardzo dobre wyniki w tym konkursie, co zaowocowało także bardzo dobrymi i celującymi ocenami cząstkowymi, jak również podniesieniem oceny z języka niemieckiego na koniec roku szkolnego. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymują od wydawnictwa pomoce naukowe w postaci np. fiszek lub książek, które niewątpliwie pomagają w nauce języka niemieckiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 30.11.2018r. Mamy nadzieję, że będą one satysfakcjonujące zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli języka niemieckiego!

Dorota Adamczyk

WEEKEND Z KULTURĄ

21 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd do Opery na Zamku w Szczecinie. Jest to kontynuacja cyklicznych spotkań ze sztuką, inicjowanych i organizowanych przez panią Alinę Koperę.
Tym razem grupa naszych uczniów wraz z kilkorgiem nauczycieli i rodziców, miała możliwość uczestniczyć w spektaklu tanecznym "DZIECI Z DWORCA ZOO", do którego choreografię układał Robert Glumbek, znany i ceniony tancerz i choreograf.
Fabuła spektaklu oparta jest o historię nastoletniej Christiane (Karolina Cichy-Szromnik), która kierowana chęcią ucieczki od trudnej sytuacji rodzinnej poznaje grupę młodych ludzi, lubiących bawić się w nowoczesnej, berlińskiej dyskotece "Sound". Christiane powoli "wsiąka" w tę grupę i razem z nią wkręca się w niebezpieczny taniec z uzależnieniem od coraz mocniejszych środków odurzających.
Spektakl był niezwykle poruszający, momentami wstrząsający i mocno skłaniający do refleksji. Wprawdzie nie było żadnych kwestii mówionych, jednakże symboliczny przekaz płynący poprzez muzykę, niezwykłe oświetlenie i wystudiowane ruchy tancerzy, doskonale ukazywał etapy uzależnienia narkotykowego oraz groteskowy wygląd młodych narkomanów nad krawędzią życia. Chwilami poziom napięcia był dla widzów tak wysoki, że na widowni panowała niczym niezmącona cisza.
Wierzę, że po tak silnych przeżyciach estetyczno-emocjonalnych, na pewno znajdzie się sporo chętnych na kolejny Weekend z Kulturą, w którym zaplanowano sporo wzruszeń w trakcie spotkania z legendarną Carmen!


Ania Szczepaniak

SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY w InO

W sobotę, 20 października 2018 r., odbył się rajd na orientację ,,Stargard, Turystyka i My" organizowany przez Koło PTTK ,,Pantograf" pod patronatem Urzędu Miejskiego w Stargardzie. Uczestnicy imprezy musieli poradzić sobie z umiejętnością czytania mapy, orientacją w terenie oraz znajomością architektury miasta. Po wyrównanej walce, nasi zawodnicy: Miłosz Gerke, Mateusz Podgórski i Krystian Mucha z kl. 3g zajęli III miejsce.
Pozostali uczestnicy: Kamil Kazimierczak, Oliwer Nadobny z kl. 3j oraz Artur Kotliński, Jakub Uziębło i Jakub Spławski z kl. 3d także zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Dogrywka zadecydowała o zajętych lokatach. Gratulacje!!!


Opiekun koła geograficzno - turystycznego:
Agnieszka Pałczyńska

WYSTĘPY CHÓRU SZKOLNEGO W II LO

W dniu 18 października nasz chór uświetnił uroczystość ślubowania klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości wzięli udział: władze Starostwa Powiatowego, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Zaśpiewaliśmy 4 zwrotki "Hymnu Państwowego", pieśni: "Pierwsza Kadrowa", "Marsz Pierwszej Brygady", "Piechota", "Wojenko, wojenko". Nasz chór zaśpiewał wspólnie z grupą wokalną ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie.


Alina Kopera

BICIE REKORDU w RKO

16.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w EUROPEJSKIM DNIU PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA ustanowionym przez Europejską Radę Resuscytacji w 2013 r. W tym dniu w całej Polsce w godzinach od 12.00 do 12.30 prowadzono RKO na fantomach. Bity był niezwykły rekord Guinnessa - rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób (liczona jest liczba uczestników zgłoszonych do imprezy, jak również liczba fantomów, na których był bity rekord). W największej lekcji nauki pierwszej pomocy wzięło udział 46 ochotników - uczniów naszej i sąsiedniej szkoły - Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie. RKO prowadzone było jednocześnie na 5 fantomach. Główny cel przedsięwzięcia to przede wszystkim upowszechnienie wśród społeczeństwa podstawowych czynności podtrzymujących życie do czasu przyjazdu pogotowia. Dzięki podjęciu przez świadków zdarzenia czynności RKO w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, przeżywalność osób poszkodowanych wzrasta 2-3 krotnie. Dlatego warto nagłaśniać i uczestniczyć w tego typu akcjach, szczególnie, jeśli chodzi o ludzkie życie.
Serdeczne podziękowania dla ratowników z ZS nr 2 i uczniów biorących w akcji. MOŻECIE BYĆ Z SIEBIE DUMNI!


Beata Szumińska

PASOWANIE NA UCZNIA I SPORTOWCA

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia. W piątek 12 października do grona uczniów naszej szkoły oficjalnie przyjęci zostali uczniowie klas IV. Towarzyszyli im ich koledzy ze starszych klas. Podczas apelu czwartoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez młodych aktorów ze szkolnego koła teatralnego i wysłuchali piosenek pięknie wyśpiewanych przez chórzystów. Po godzinnej przerwie występy zostały zaprezentowane uczniom klas III gimnazjum, świętując tym samym Dzień Nauczyciela. Kontynuacją piątkowych uroczystości był kolejny apel, który odbył się w poniedziałek. Tym razem swoje ślubowanie złożyli pierwszoklasiści. Przed zaproszonymi gośćmi: rodzicami, dziadkami, rodzeństwem zaprezentowali oni swoje talenty, śpiewając i recytując. Ostatnim elementem pierwszego etapu szkolnego życia siedmiolatków było ślubowanie na sportowca, w którym wzięli udział uczniowie klasy IDS i IC. Wśród zaproszonych gości, uczestniczących w składaniu przysięgi, był prezydent naszego miasta pan Rafał Zając, a także pan Wiesław Gutowski. Dzień ten zakończył się sportową rywalizacją pierwszoklasistów.


Więcej zdjęć z "PASOWANIA NA UCZNIA I SPORTOWCA" znajdziesz - zobacz więcej ...

Joanna Stefańska

ZWYCIĘSTWO SP 11 W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 10.10.2018 r. drużyna SP nr 11 wygrała sztafetowe biegi przełajowe z czasem 30 minut i 4 sekundy. Dzięki zwycięstwu awansowała na wojewódzki poziom rozgrywek.

Skład drużyny:
1. Zawadzki Maksymilian 7A
2. Jarek Miłosz 8A
3. Marciniak Miłosz 8A
4. Paul Jakub 8C
5. Tatarynowicz Maciej 8C
6. Igielski Bartłomiej 3A
7. Trzciński Bartłomiej 3A
8. Lis Patryk 3C
9. Grabarczyk Aleksander 3D
10. Gerke Miłosz 3G
11. Koczorowski Jakub 3G
12. Wilk Cezary 3G
13. Mikołajczyk Mateusz 3J
14. Langner Kacper 3SM

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.WARSZTATY ZORGANIZOWANE PRZEZ SCK

Dnia 10 października w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzieła w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To jedna z akcji organizowanych przez Stargardzkie Centrum Kultury w ramach projektu "Stargard dla Niepodległej". Uczniowie z klasy 3a i 3d pod okiem pani Uli z Polskiego Związku Emerytów robili rozetki na dzień 11 LISTOPADA. Kawałek wstążki w barwach biało-czerwonych, igła, nitka i kotylion gotowy:)


Beata Szumińska

"GODZINA SZACHOWA" DLA PODSTAWÓWEK

Dnia 9 października odbył się turniej szachowy "GODZINA SZACHOWA" o puchar dyrektora placówki. Pierwsze rozgrywki zgromadziły uczniów szkół podstawowych. Pomysłodawcą turnieju i sędzią głównym jest Elżbieta Szumska, nauczyciel koła szachowego MDK Stargard. Miejsce I: Franciszek Zielski (IV b, SP 1), miejsce II: Tymon Stramski (III a, SP Chociwel), miejsce III: Filip Słowiński (V d, SP 7).


Eryk Ząbek

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ

KONKURS PLASTYCZNY "Postać z ulubionej bajki". Konkurs przeznaczony dla klas I i II. Czas trwania - do 11 października 2018r. Pozostałe informacje u wychowawców.

KONKURS SZYBKIEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM "Żadne dzieło człowieka nie przeżyje książki". Regulamin:

- Do konkursu zapraszamy po 3 uczniów z każdej klasy VII,VIII i III gimnazjum.
- Konkurs odbędzie się w bibliotece w terminach:


dla szkoły podstawowej
23 października godz. 9.50 - klasa VII
23 października godz. 10.00 - klasy VIII

dla gimnazjum:
24 października godz. 9.50 - klasy a,b,c,d
24 października godz. 10.10 - klasy e,f,g,h
24 października godz. 10.45 - klasy j,Sm

ZNAM NOBLISTÓW POLSKICH patronów mojej szkoły. Konkurs w formie testu odbędzie się w bibliotece szkolnej 26 października 2018r. o godz. 11.45. Na test zapraszamy klasy VIII i III gimnazjum.

KONKURS FOTOGRAFICZNY "Zaczytani". Sfotografuj czytających gdziekolwiek, cokolwiek i podpisz zdjęcie stosownym hasłem. Swoją pracę w formie papierowej lub na pendrivie dostarcz do biblioteki szkolnej do 30.10.2018r.

MISTRZOSTWA POLSKI U 16 W LEKKIEJ ATLETYCE

Rewelacyjna wiadomość dotarła do nas z Bełchatowa, gdzie rozegranoMISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W LA. Mistrzem Polski w skoku w dal został uczeń naszej szkoły Czarek Wilk skacząc na odległość 6,35 m. To wielki sukces ucznia klasy 3 G, który co należy podkreślić był młodszy o rok od większości startujących i za rok znów stanie do rywalizacji w obronie tytułu. Swoją przygodę z lekką atletyką rozpoczynał pod okiem trenerów Bartosza Gołdyna i Krzysztofa Rytwińskiego. Obecnie Czarek trenowany jest przez Sławomira Świerczyńskiego w LLKS "Pomorze" Stargard. W zawodach bardzo dobrze spisał się nasz drugi uczeń - Maciej Stencel z klasy 3D, który w skoku wzwyż zajął 9 miejsce z wynikiem 170 cm. Serdeczne gratulacje dla chłopców oraz ich trenerów.


Krzysztof Rytwiński

MISTRZ I WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 9 października 2018r. o godz.10.45 odbędzie się konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA. Głównym zadaniem konkursu będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy. Maksymalny czas czytania 2 minuty.
Konkurs przeznaczony dla klas IV,V,VI,VII,VIII i III gimnazjum odbędzie się w auli szkolnej.

Zareklamuj najciekawszą książkę, którą przeczytałeś. Zrób to w taki sposób, by zachęcić kolegów do jej przeczytania - mini recenzja może zawierać ilustracje. Zadbaj o estetykę szaty graficznej swojej pracy. Recenzje niestaranne, z błędami nie będą oceniane. Termin składania prac do 29 października.

KONKURS na plakat i hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo. Praca musi zawierać oba elementy. Technika wykonania pracy dowolna. Nieprzekraczalny termin oddania prac 30 października.


UNIHOKEJ - TURNIEJ KLAS 5 i 6 - CHŁOPCY

W dniu 09.10.2018 r.(wtorek) o godz.16.05 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się halowy turniej unihokeja klas 5 i 6 chłopców. Prosimy wychowawców klas 5 i 6 o wytypowanie kapitanów drużyn i zobowiązanie kapitana drużyny do dostarczenia zgłoszenia oraz listy imiennej zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. Zgłoszenia do piątku 05.10 do godziny 14.30 u nauczycieli wychowania fizycznego. Ilość zawodników zgłoszonych może być dowolna. Szczegóły regulamin turnieju przedstawimy zainteresowanym w poniedziałek 8.10 podczas lekcji wf.

REGULAMIN SZKOLNYCH IGRZYSK SPORTOWYCH - zobacz więcej ...
Krzysztof Rytwiński

JEDENASTKA DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek 28 września na boisku przy zakładzie karnym odbyły się SZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 11 w Stargardzie. W tym roku biegi te miały szczególny charakter, gdyż stanowiły element obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj i odbywały się pod hasłem "Jedenastka dla Niepodległej". Kilkuset uczniów ubranych w stroje w kolorze barw narodowych rywalizowało na trasie biegu. Zawody rozgrywano w kilku kategoriach wiekowych. Dla naszych najmłodszych uczniów Rada Rodziców ufundowała nagrody w postaci okolicznościowych długopisów. Każde dziecko, które dotarło do linii mety otrzymało długopis z napisem "Jedenastka dla Niepodległej". Najlepsze trójki w każdym z biegów nagradzane były medalami i dyplomami.

WYNIKI KOŃCOWE:

KLASY 1 - 2
LP
DZIEWCZĘTA
CHŁOPCY
1
Klupp Oliwia 1 ds Krupa Wojciech 1b
2
Lisowska Nela 1b Sobolewski Mateusz 1b
3 Zegardło Karolina 2b Tymczuk Tomasz 1a


KLASY 4
LP
DZIEWCZĘTA
CHŁOPCY
1
Garnuszewska Marcelina 4a Komornicki Konrad 4a
2
Cokan Olena 4c Maciejewski Bartosz 4a
3 Pacuk Wiktoria 4a Ogorzałek Juliusz 4a


KLASY 5 - 6
LP
DZIEWCZĘTA
CHŁOPCY
1
Wyrostek Michalina 5a Daraż Mikołaj 5a
2
Brandenbura Anna 6a Parnowski Michał 6b
3 Derenda Julia 6a Bluj Bartosz 5a


KLASY 7 - 8
LP
DZIEWCZĘTA
CHŁOPCY
1
Słojkowska Eliza 7a Paul Jakub 8a
2
Matynia Dominika 8c Jarek Miłosz 8c
3 Korytowska Natalia 7a Marciniak Miłosz 8a


KLASY 3 gimnazjum
LP
DZIEWCZĘTA
CHŁOPCY
1
Pawełczyk Ola 3g Koczorowski Jakub 3g
2
Kruk Agata 3d Mikołajczyk Mateusz 3j
3 Tomczyk Wiktoria 3j Lis Patryk 3c
SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 21 września odbyła się 25. OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2018". W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "Akcja - segregacja! 2x więcej, 2x czyściej". Gimnazjaliści z klas: a,b,h,sm oraz uczniowie klas 7a,8a,8b i 8c aktywnie włączyli się do akcji, sprzątając wyznaczone tereny pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i zajęć technicznych. Starszaków dzielnie wspomagali nasi najmłodsi - uczniowie klas pierwszych. Porządkowaliśmy ul. Szczecińską - teren po lewej stronie przed Rondem 15 Południk, boisko przy Zakładzie Karnym oraz tereny zielone wokół szkoły. Na zdjęciach widzimy zakręconych ekologów z gimnazjum


Beata Szumińska

KONKURS - MODA NA NIEPALENIE

Powiat Stargardzki wraz z Komendą Powiatową Policji w Stargardzie oraz Państwową Inspekcją Sanitarną w Stargardzie corocznie prowadzą działania mające na celu zapobieganie negatywnym zjawiskom patologicznym oraz problemom zdrowotnym wśród dzieci i młodzieży. Działania te polegają m.in. na szeroko prowadzonej edukacji zdrowotnej, kształtowaniu zachowań prozdrowotnych oraz zwróceniu uwagi na następstwa zachowań niezgodnych z prawem.
Co roku w Polsce regularnie obserwuje się wzrost liczby palaczy. Dużo obaw budzi zjawisko obniżania się wieku nałogowych palaczy. Mając na uwadze wagę tego problemu, postanowiliśmy zorganizować konkurs pn. "MODA NA NIEPALENIE" pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Tym bardziej, że w roku ubiegłym konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogu palenia wyrobów tytoniowych, kształtowanie asertywnych zachowań wobec palenia tytoniu oraz promowanie mody na niepalenie. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego utworu (np. fraszka, wiersz, satyra) nawiązującego do celu konkursu.
Do uczestnictwa w nim zapraszamy uczniów klas 4-7 szkół podstawowych, uczniów 3 klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu stargardzkiego.


REGULAMIN KONKURSU - zobacz więcej ...
ZGODA OPIEKUNA PRAWNEGO, PRZEDSTAWICIELA USTAWOWEGO DZIECKA - zobacz więcej ...
ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W KONKURSIE - zobacz więcej ...


Wykonanie strony: ©2005r. Prowadzenie strony: Admin Wszelkie prawa zastrzeżone - Dyrektor» do góry