Zobacz koniecznie jak prezentuje się nasza biblioteka i czytelnia

GODZINY PRACY NAUCZYCIELI BIBLIOTEKI I CZYTELNII

DZIEŃ TYGODNIA
WYPOŻYCZALNIA
CZYTELNIA
8:00 - 14:15
8:00 - 14:15
8:00 - 14:05
8:00 - 14:20
8:00 - 12:10

Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Gimnazjum nr 4 2016/2017

Głównym celem działań podjętych przez bibliotekę szkolną było propagowanie czytelnictwa, promocja biblioteki oraz zebranie środków finansowych, które zasilą księgozbiór. W ramach święta Bibliotek Szkolnych zorganizowano szereg przedsięwzięć:
1. Nauczyciele języka polskiego i innych przedmiotów w październiku czytali swoim klasom fragmenty ulubionych książek( prozy lub poezji).
2. Przeprowadzono Konkurs Szybkiego Czytania ze Zrozumieniem w poziomach klas I-III.
3. Uczniowie brali udział w konkursie plastycznym: "Zakładka do mojej książki".
4. Gimnazjaliści składali życzenia bibliotece- w bardzo oryginalnej formie( nie tylko pisemnej) w zadaniu: Złóż życzenia BIBLIOTECE.
5. W świątecznym miesiącu uczniowie, wypożyczając książki, wrzucali swe dane, a wylosowani otrzymali nagrody- oczywiście książkowe. Na każdego wypożyczającego czekała słodka niespodzianka z wróżbą.
6. W dniach 17-31 października przygotowano KIERMASZ KSIĄŻKI ZA 1zł.

Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych - wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursów oraz losowanie nagrody dla Czytelnika Miesiąca nastąpi na apelu z okazji Tygodnia Kultury Języka Polskiego.

Plan pracy biblioteki
Wykaz przykladowych bibliotek wirtualnych. Odwiedz koniecznie wybrane propozycje.

Wykaz aktualnych czasopism w czytelni

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 4