DYSLEKSJA - INFORMACJE I ĆWICZENIA

Czym jest dysleksja? Wadą, chorobą, zaniedbaniem? Jak się przejawia? A może rzeczywiście - jak chcą niektórzy- nie ma żadnej dysleksji, są tylko niedbali rodzice, źli nauczyciele i leniwi uczniowie?
Zanim odpowiem na te pytania, pozwolę sobie na wstępne definicje. Chciałabym powiedzieć o trzech problemach: dysleksji rozwojowej - czyli specyficznych trudnościach w uczeniu się czytania; dysortografii rozwojowej - czyli specyficznych trudnościach w opanowaniu ortograficznie poprawnej pisowni; dysgrafii rozwojowej - specyficznej trudności w opanowaniu graficznej strony pisma (brzydkie pismo). Te trzy rodzaje problemów bardzo często - choć nie zawsze współwystępują ze sobą. Stąd też termin "dysleksja", jest często używany na określenie tych trzech problemów.

pobierz

JESTEM RODZICEM DZIECKA Z DYSLEKSJĄ - zobacz więcej ...

KARTY PRACY
KRZYŻÓWKI WYKREŚLANKI INNE