Historia szkoły

Gimnazjum nr 4 w Stargardzie to szkoła istniejąca od 1988 roku. Znajduje się ona na osiedlu Zachód. Zarówno osiedle, jak i nasza szkoła powstały w szczerym polu .Oprócz domów mieszkalnych nie było właściwie nic. Ani dróg osiedlowych, ani chodników, ani sklepów, szkól i przedszkoli. Ani jednego drzewka - tak napisał reporter "Głosu Szczecińskiego" zima 1988 roku .

Budowa szkoły rozpoczęła sie w 1986 r. z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Szkoły przy Komitecie Osiedlowym Samorządu Mieszkańców nr 4 Słowa uznania należą się przewodniczącemu tegoż komitetu, Marianowi Pająkowi, a także Prezydentowi naszego miasta - mgr Kazimierzowi Nowickiemu, który zastał budynek w surowym stanie. Poświecił on wiele czasu i pracy na organizowanie i zagospodarowanie szkoły, by mogła ona 1 września 1988 r. przyjąć pierwszych uczniów.

Właśnie tego dnia budynek dydaktyczny zaczął tętnic codziennym rytmem szkolnym! Z nieopisaną radością wszyscy - dzieci, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi - powitali przestronne korytarze i jasne sale lekcyjne. Naukę rozpoczęło prawie 1000 dzieci klas od zero do piątej w 39 oddziałach.

Zaczęła się codzienna, mrówcza praca, obfitująca w radości, smutki, osiągnięcia, niepowodzenia - jak to w życiu bywa. A problemów nie brakowało, szkoła przecież nie była w pełni ukończona. Dyrektor najmłodszej wówczas "podstawówki" borykał się nadal z wieloma trudnościami. Mimo kłopotów 1 paĽdziernika 1989 r. zaczął funkcjonować nowy budynek z aula, stołówka i salami do zajęć świetlicowych . Natomiast wiosna 1991 r. kolejna radość - przyznano do użytku nowa pływalnie. Najdłużej jednak czekaliśmy na sale gimnastyczna, bo az do 2 września 1996 r. W tym dniu przekazano do użytku nowoczesna sale gimnastyczna z zapleczem rekreacyjno - sportowym i zespól boisk wokół szkoły.

Kolejnym ważnym momentem w historii szkoły było pożegnanie dyrektora Stanisława Michałowskiego, który został dyrektorem 1 Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie Szczecińskim. Pracę w naszej szkole rozpoczęła nowa dyrekcja z mgr Henryką Mamrot na czele.

W 1999 r. przestaliśmy być zwyczajną"podstawówką". Staliśmy się Zespołem Szkól Publicznych nr 4, w którym funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 13 i Gimnazjum nr 4 . Od 1 września 2001 r. jesteśmy Gimnazjum nr 4.

Szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim uczniowie, którzy w ciągu tych wszystkich lat godnie ja reprezentowali. Wśród naszych starszych kolegów i koleżanek jest wielu laureatów konkursów przedmiotowych. Mamy również wiele osiągnięć w sporcie - koszykówce, lekkoatletyce i oczywiście w pływaniu.

My uczniowie Gimnazjum nr 4 nadal staramy się dbać o dobre imię naszej szkoły i kontynuujemy jej dobre tradycje.

Uczniowie