Koło Turystyczne "TROP"

Cele działalności koła:
popularyzacja aktywnych form spędzania czasu wolnego,
popularyzacja walorów turystycznych Stargardu i okolic,
poznawanie Pomorza Zachodniego i terenów najatrakcyjniejszych w Polsce,
kształtowanie pozytywnych wzorców zachowania; przestrzegania Karty Turysty,
zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej PTTK,
rozwijanie u młodzieży sprawności fizycznej, dzielności, zaradności.

W naszej szkole od wielu już lat działa Koło Turystyczne, którego opiekunem jest Agnieszka Pałczyńska. Głównym celem działalności koła jest popularyzowanie turystyki pieszej. Odbywa się to głównie w formie uczestnictwa w rajdach pieszych po Stargardzie i okolicach. Systematycznie też, nasi uczniowie biorą udział w Marszach na orientację, zajmując czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych.
Rajdy zwykle odbywają się w soboty, jest to więc również zachęta do aktywnego wypoczynku i alternatywa dla spędzania czasu przed telewizorem czy ekranem komputera. Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w rajdach, informacje o nich znajdują się w gablocie geograficznej przy sali nr 110 na I piętrze.